A GINOP 6.1.2-15 Digitális szakadék csökkentése projekt célja a lakosság digitális kompetenciájának növelése, ezáltal képzett munkaerőt biztosítani a gazdaság számára, növelve a gazdaság versenyképességét, egyben bővítve a foglalkoztatottak létszámát.
A digitális kompetencia fejlesztése hozzájárul a foglalkoztathatóság javításához, ösztönzi a társadalmi felzárkózást segítő további felnőttkori tanulást, javítja a hozzáférést az informatikai eszközök használatát igénylő technológiai környezetben megnyíló álláslehetőségekhez.
A maximum 15 fős csoportokban zajló 35 órás képzések helyszíne vagy a jelentkezők lakhelyén, vagy annak közelében lesz, jelen esetben Nekézsenyben, 2017 tavaszán.
A képzés célja az informatikai ismeretek bővítése, főleg az alacsony iskolai végzettségű, digitális készségekkel nem rendelkező, munkavállalási korú személyek számára. Az ingyenes számítástechnika tanfolyamokon azonban bárki részt vehet, aki megfelel a feltételeknek, nem kizáró ok a magasabb iskolai végzettség.
A teljesen ingyenes képzési programban programban részt vehetnek:
- 45 évesnél idősebb lakosság – 65 éves korig
- legfeljebb általános iskolai végzettséggel rendelkezők
- szakiskolai végzettséggel rendelkezők
- közfoglalkoztatottak,
különös tekintettel:
az előző 6 hónapban rendszeresen fizetett alkalmazásban nem állókra; az
alacsony iskolai végzettséggel rendelkezőkre; akik nem szereztek középfokú végzettséget és nincs szakképzettségük; 50 éven felüli személyek; megváltozott munkaképességűek;GYES-ről, GYED-ről, GYET-ről, ápolási díjról visszatérők;pályakezdő, illetve 25 év alatti fiatalok;egy vagy több eltartottal egyedül élő felnőttek.
A képzésben nem vehetnek részt, akik hallgatói jogviszonyban állnak, vagy részt vesznek egyéb digitális kompetenciafejlesztő képzésben.
A képzési program tartalma:
-Digitális ismeretek: pc-k, tabletek, okostelefonok segítségével internet (levelezés, böngészés) használata:
-Információ gyűjtése, felhasználása és tárolása;
-Digitális tartalmak létrehozása; stb.
A tanfolyam végén a résztvevők Tanúsítványt kapnak.
A projektben kettő, 35-35 órás képzésben lehet részt venni, amelyeknek témája az informatikai eszközök megismerése és magabiztos, önálló használata. Ennek megfelelő nevet is kaptak a képzések:
-első lépések a digitális világba – IKER 1
-önállóan használom az informatikai eszközömet – IKER 2.
A képzés megvalósítására előre meghatározott intenzitással, heti 3 vagy 5 napban kerülhet sor. A hallgatók tablet segítségével tanulnak, melyet a képzés végén megkapnak.
Az Önkormányzat támogatja és szívesen ad helyet a képzésnek, segíti a képző szervezet tevékenységét.
Bővebb információ és jelentkezés: Nekézseny Községi Önkormányzat, Uj-Tózsa Csabáné polgármester, 2017. március 4-ig.