Vendégek a Jászságból

Vendégek a Jászságból

Jászapátiból érkeztek annak a közel 50 fős Nyugdíjas Klubnak a tagjai, akik június 12-én meglátogattak bennünket. A Duna TV Ízőrzők című sorozatának Nekézsenyt bemutató filmjét látva határozták el, hogy ellátogatnak hozzánk. A faluban töltött nap során felkeresték a Szeleczky Zita Emlékházat, tiszteletüket tették a temetőben a művésznő síremlékénél és megnézték a Hagyományok Házát is. Falunk múzeumában ezúttal Tóth Jánosné, Erzsike vállalta a háziasszony szerepét – örülünk, hogy Magyar Laci bácsi is személyesen mutatta be fényképezőgépeit-, és tájékoztatta különféle gyűjteményeinkről a vendégeket, akik elismerően szóltak falunk hagyománymegőrző tevékenységéről.

Köszönjük a fotókat Tóth Andrásnak és Rigóné Krisztinának a program lebonyolításához nyújtott segítségét.