Advent 2017

Advent 2017

Meghívó

Szeretettel meghívjuk az érdeklődőket a Faluközpontba,

településünk adventi koszorúja gyertyáinak meggyújtására.

December 3. vasárnap 15,30  

       Ünnepi beszéd: Uj-Tózsa Csabáné polgármester

       Az első adventi gyertya meggyújtása az Együtt Nekézsenyért Egyesülettel

       Fellép: a Hosanna Zenekar   

December 10. vasárnap 15,30 

        A második adventi gyertya meggyújtása, a Magyar Apostoli Egyház Nekézsenyi Gyülekezete

        közreműködésével

December 17. vasárnap, 15,30  

       A harmadik adventi gyertya meggyújtása, közösen a Magyar Katolikus Egyház Nekézsenyi 

       Gyülekezete híveivel 

        15,45 „ Szép karácsony ünnepén …” Ládi Gabriella és Bagi Csaba  ünnepi műsora

 December 23. szombat, 15,30

        A negyedik adventi gyertya meggyújtása, együtt a Nekézsenyi Református Egyházközség    

       Gyülekezetének tagjaival

Jöjjön el Ön is, várjuk együtt az ünnepet.

Nekézseny Község Önkormányzata

 

Polgármesteri köszöntő

Kedves Megjelentek!

A karácsonyi készülődés, a várakozás ünnepi és reményteli perceiben köszöntöm Önöket, az idei nekézsenyi adventi rendezvénysorozat indulása alkalmából..

A keresztény világban a Karácsony Jézus Krisztus, Isten egyszülött fia születésének az ünnepe.

Karácsonykor erre emlékezünk és a Megváltó példájából próbálunk erőt meríteni saját életünkhöz. A születéshez vezető út, az Advent a várakozás időszaka, amikor Isten elküldte egyszülött fiát a világ megváltására.

Az adventi hetek a karácsonyhoz vezetik el az embert, a karácsony pedig a szeretet által egymáshoz vezet bennünket. Ilyenkor félretesszük az ellentéteket és igyekszünk békét kötni embertársainkkal. Az ünnepet mindannyian várjuk, a kisebbek sok ajándékot, a felnőttek pihenést, nyugalmat remélnek tőle.

Jó lenne, ha az ünnep szépségét nem az ajándékok nagysága adná, hanem a szeretet, amiből mindenki részesülhet és amit mindenki adhat.

A Karácsony a legszebb, legbensőségesebb ünnepünk, mely lehetőséget nyújt arra, hogy a szeretet és az összetartozás jegyében gyertyát gyújtsunk. Ilyenkor van igazán alkalmunk arra, hogy rohanó világunkban egy kis szünetet tartsunk és szeretteink körében békésen, meghitten ünnepeljünk.

Az adventi időszak kiváló alkalom lehet lelkünk és kapcsolataink rendezésére, kiváló lehetőség a félreértések, megbántások tisztázására. Nem szabad azon gondolkoznunk, kinek kell kezdeményeznie, ne feledjük, a szeretetünket még életünkben kell kimutatnunk egymásnak.

A sorsfordító események nem tőlünk távol, hanem itt a közelünkben, a hétköznapi életünk egyszerűségében történnek. A karácsonyi készülődés emelkedett, ünnepélyes hangulatában térjünk vissza az örök emberi értékekhez: a családhoz, a hithez, éljük meg közösen az együvé tartozás, az egymásra figyelés melengető érzését.

E gondolatok jegyében kívánok mindannyiuknak szeretteik körében eltöltött, meghitt, boldog, békés Karácsonyi Ünnepeket!

Uj-Tózsa Csabáné polgármester

Nekézseny, 2017. december 3.